ספרות רבי נחמן מברסלב
   ספרות ברסלב עכשווית
   ספרים ודיסקים שונים
   מוסיקה יהודית
   תיקון הכללי
   ילדים ונוער
   English Books
   שיעורים של רבני ברסלב 
   מבצעי השבוע 
 
                 לפרטים לחץ כאן  

קהילת שדה צופים   שאלות לרב   אלבום תמונות   הגלריה היהודית   מאמרים   קריאה בספרים   קישורים נוספים

 מכון אב"ן שתיה  

רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב גילה כי הנקודה הקדושה שבנו היא סוד הרובד האלוקי שבקירבנו.  על ידי הצדיק, חברים ועצמי ניתן להתקשר לנקודה זו ולמה שהיא מייצגת: אהבה קדושה שאינה תלויה בדבר, שלכל הנוגע בה אין בה מחסור ואין נוגעים בו פגעי הזמן. זהו סוד האושר, השמחה והגאולה של כל אחד מאיתנו  בעוד הריחוק ממנה הוא עצמו הגלות והסבל הבלתי נסבל של כל אחד ואחת מאיתנו.  המסע אל הנקודה אישית  אמיתית הוא מסעו של  כל חסיד ברסלב.  וכאן גם מתחילה הבעיה...

 

את דרך רבינו אל דורינו נשאו על גבם חסידי ברסלב הצדיקים והתמימים שספגו אינספור יסורים ובזיונות בעבור "התעקשותם" ללכת בדרך אמת לאמיתה ללא פשרות.  על ידי מסירות נפש זו ועבודת השם בביטול כל הכוחות ממש זכו להיות מנושאים ומופרשים מהעולם כמלאכים.   צדיקים נוראים כמו רבי שמואל שפירא ורבי לוי יצחק בנדר זצ"ל – אנשי דורינו! פה לא מדובר באנשים מלפני 200 שנה – לא הביטו כלל מחוץ לד' אמותם ומעולם לא עבר עליהם חצות לילה ללא קימת "חצות" עת קוננו בבכי ממרר על חורבן הבית וגלות השכינה.  דווקא פרישות וקדושה נפלאים ובילתי ניתנים להכחשה אלו הציבו בעיה קשה בפני בעלי התשובה. 

מצד אחד, האמת של שומרי הגחלת הקדושים מובנת מאליה – אולם מצד שני היא הציבה בפני בעלי התשובה את האתגר לחקות את הקדושים הללו ללא כלים לעשות זאת.  זה כמו לדרוש מבן טיפוחים מפונק ללכת יחף בשדה קוצים ולהסתפק בלחם ומים.  אולי ניתן לעשות זאת למשך זמן מוגבל אולם לאורך זמן פשוט אין לבעלי התשובה את המנטליות הנחוצה לשאת את מכשולים וקשיים באורך רוח.  ניתן לדקלם סיסמאות למכביר ' להיות באורות' וכו', אולם בכאן ועכשיו, מול האתגר לחיות את זה ביומיום עם אשה וילדים לאורך שנים, זה פשוט לא עובד.  יחידי סגולה שיכולים הם היוצא מן הכלל שמוכיח את הכלל. 

חוסר פתרונות מוסדרים בקרב המסגרת הנאמנה השאיר הרבה בעלי תשובה מרחפים. ה'פתרון' של רבים מהם הוא הויה "היפית" שאנטית חסרת מסגרת וגבולות אמתיים ובריאים.  "ברסלב ניו אייג'י" ספוג ביין (במקרה הטוב...) ודמיונות למכביר.  למותר לציין שבמבחן הזמן ה'פתרון' הזה הוא כושל והרסני עבור בעלי התשובה לא פחות ואף יותר מהברירה לחיות עך פי מושגי "מאה שערים".

לא ניתן להתכחש לעובדות: כל אדם מבין ומכיל את המציאות לפי ה'פילטרים' של מוחו.  את הפילטרים הללו קיבל, למד וחי כל אחד מאיתנו משחר ילדותו.  זוהי הסיבה שכדי להצליח בעלי תשובה זקוקים לקבל את אור רבינו בנאמנות להלכה ושפיות בלתי מתפשרים המאפיינים את "ברסלב הישנה" - בתוך כלים הבנויים מראש להכיל את המקום והמנטאליות ממנו באו, אליהם הורגלו ושאותם יוכלו לשאת לאורך זמן.  לשם כך הוקמה קהילת 'שדה צופים'.

חברי הקהילה, שהוקמה בשנת תשנ"ה (1995), מאמינים בדרך של עצמאות כלכלית והשתלבות בחברה בכל המובנים: שירות מילואים מלא, חיזוק הקשר עם המשפחה והסביבה הקודמת, פעילות יזומה בתחום החסד ואיחוי הקרע החברתי בעם ישראל.
אב"ן שתיה פועלת כגוף מקשר בין הקהילה הקטנה לעולם הגדול ומנסה ליצור גשר איתן בין עולם היהדות והחסידות לכל אחד בישראל.

כחלק מהמחוייבות הבלתי מתפשרת של קהילת 'שדה צופים' לערכי ברסלב הנאמנים הוקם מכון 'אב"ן שתיה' עוסק בהוצאה לאור והפצה של ספרי יהדות וחסידות בכלל, וכתבי רבי נחמן מברסלב בפרט.  במכון עוברים מחדש ספרי רבינו הגהות מדוקדקות אל מול דפוסים ישנים כיאה וכראוי לתורות ומושגים בעלי קדושה שכמעט שאין העולם כולו ראוי לה ושחשיבותם הרוחנית היא כהררים תלויים בשערה.  בד בבד מתפרסמים הספרים עם מראי מקומות חדשים והערות של גדולי תלמידי החכמים בברסלב בדורינו ובדורות עבר. 

חברי המכון עורכים סדנאות ושיעורים למתעניינים ביהדות ובמשנתו של רבי נחמן מברסלב.  המכון החל את פעילותו בשנת תשס"ב (2002) וצמח מתוך קהילת בעלי התשובה "שדה צופים" בביתר עילית.

 איך זה התחיל

 


תקנון החנות | יצירת קשר | מפת האתר | הוספה למועדפים | חזור למעלה
לייבסיטי - בניית אתרים