ליקוטי מוהרן – נעימות נצח חלק א'

ליקוטי מוהרן – נעימות נצח חלק א'

68.00

במלאי

ליקוטי מוהרן – נעימות נצח חלק א'

ליקוטי מוהר"ן עם הפירוש 'נעימות נצח' מיועד ללומדים מתחילים וותיקים כאחד. פירוש זה, מבאר בלשון ימינו את דבריו של רבי נחמן לאור פירושיהם של תלמידיו הרבים.

במלאי

תיאור

ליקוטי מוהרן – נעימות נצח חלק א'

ליקוטי מוהר"ן הוא יצירתו הגדולה של רבי נחמן, ובו מרוכזות 'תורות' שאמר רבי נחמן מברסלב בפני חסידיו. בספר זה מלוקטות התורות העיקריות והעמוקות שנאמרו על ידי רבי נחמן במהלך שמונה שנות חייו האחרונות, יחד עם הרבה תורות ושיעורים קצרים. בספר ליקוטי מוהר"ן מוזמן הלומד למסע אל סודות ההוויה העמוקים ביותר, תוך דילוג על פני מכשולי החיים ותעתועי העולם, ושאיפה אל הטוב, היושר וקרבת האלקים. הספר נערך על ידי תלמידו המובהק רבי נתן.
רבי נחמן עצמו תיאר את ספרו הגדול כמיועד "לגדולים ולפשוטים כאחד".

פירוש 'נעימות נצח' אשר נחל הצלחה רבה במהדורתו האנגלית, מתאמץ לבאר בלשון ימינו את דבריו של רבי נחמן לאור פירושיהם של תלמידיו הרבים. לצד מקורות והפניות רבי תועלת, משתדל הפירוש לשפוך אור על מערכת הקשרים הסבוכה שטווה רבי נחמן בכל תורה. הקורא מוזמן לצעוד בבטחה, החל ביסודות הדברים במקרא ובחז"ל, דרך מקורות תורת הנסתר, וכלה בלקחים המוסריים והמעשיים העולים מכל תורה. בנוסף מביא הפירוש מידע על הרקע לאמירת כל תורה, דבר המקל על הקורא להבינה ולקרב אותה לחייו שלו.

סיכומי ביניים מאפשרים לקורא לזכור את התמונה הכללית גם תוך כדי טיול מלא פליאה בנבכי התורה.
'נעימות נצח' מיועד ללומדים מתחילים וותיקים כאחד. הפירוש מאפשר את הרחבת היריעה הנדרשת לשם תוספת עיון בדבריו של רבי נחמן, העמוקים מני ים. כך, אנו מקווים, יתגשם רצונו של רבנו, שכל אדם, קטן כגדול, יחוש בעצמו שהדברים מיועדים ממש אליו.

הפירוש כולל: הערות הסבר, הפניה למקורות, ומידע משלים בנוגע לתורות ונסיבות אמירתן. בסוף כל כרך מצורפים תרשימים המסייעים בביאור מושגי תורת הסוד המופיעים בפנים.

כולל את תורות א-ט מליקוטי מוהר"ן.

פורמט רגיל, כריכה קשה, 496 עמודים.

מידע נוסף

משקל 1100 g

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “ליקוטי מוהרן – נעימות נצח חלק א'”