ספר המידות צבעוני – הוצאת דביר ביתך

דף הבית/הוצאת "דביר ביתך", ספרי רבי נחמן מברסלב ותלמידיו/ספר המידות צבעוני – הוצאת דביר ביתך

ספר המידות צבעוני – הוצאת דביר ביתך

24.00

במלאי

ספר המידות – רבי נחמן מברסלב / הוצאת דביר ביתך
מהדורה חדשה מנוקדת בכריכה רכה ומעוצבת.


רבי נחמן  אמר על ספר המידות שהוא חבירו הנאמן וזהן הספר עשה אותו ליהודי. משמעותם של הדברים  שעל ידי ספר זה זכה להכיר את עוצם מעלת המידות הטובות וההנהגות הישרות וגנות המידות הרעות, ועל ידי זה זכה לשבור את כל המידות הרעות והתאוות ולעלות מעלה מעלה בדרכי התורה והיראה.

לאחר שנים רבות, לאחר שהתקרב אליו  תלמידו הנאמן רבי נתן , ציווה עליו  רבי נחמן להעתיק את הספר, כשרבי נחמן מקריא מתוך כתב היד ורבי נתן כותב את הדברים, ולאחר מכן אף להדפיסם, וזאת משום שרבי נחמן מברסלב בהשגותיו הקדושות לא רצה למסור את כל הנכתב אצלו לתלמידיו.

רבי נחמן הסביר, שהמטרה שלמענה מסר את הספר להעתקה והדפסה  היא כדי שכל אדם יעסק תמיד בספר זה, כי המידות הן יסוד התורה כולה, וזה עיקר עבודת האדם בימי חייו, לברוח ממידות ותאוות רעות, ולנהוג במידות טובות ובהנהגות ישרות.

248 עמ'
כריכה רכה

במלאי

תיאור

ספר המידות – כבר בימי ילדותו התחיל רבי נחמן מברסלב ללקט ולכתוב הנהגות ומידות טובות וישרות מכל מה שמצא בכל ספרי הקודש, כדי שיוכל לחזור עליהם ולעיין בהם, וסידר אותם לפי סדר האל"ף בית,  כדי שיוכל למצוא את הדברים בקלות. חלק מהדברים הם דברים המפורשים בספרי רבותינו, וחלקם הם דברים שאינם כתובים במפורש, אך רבי נחמן מברסלב בעומק חכמתו והשגתו הבין דבר מתוך דבר והשיג חידושים יקרים בענייני המידות.

מידע נוסף

משקל 800 g