פרפראות לחכמה על הש"ס | מכון אב"ן שתיה

פרפראות לחכמה על הש"ס | מכון אב"ן שתיה

48.00

במלאי

חדש – פרפראות לחכמה על הש"ס – חיבור נדיר של הרב מטשערין, אשר לא זכה שנים רבות לעלות לדפוס.

במלאי

תיאור

ספר פרפאות לחכמה על הש"ס

ספר זה שנכתב על ידי רבי נחמן גולדשטיין הרב מטשערין זצוק"ל, מחבר הספרים 'פרפאות לחכמה' – ביאורי התורות, 'אוצר היראה', 'יקרא דשבתא', 'זמרת הארץ' ועוד. הספר הינו ביאור מאמרי חז"ל שבתלמוד הבבלי והירושלמי ובמדרשים. הביאור מושתת כולו על התורות שבליקוטי מוהר"ן. ביאורים אלו מאפשרים ללומד המעיין לראות באור חדש הן את סוגיות חז"ל והן את תורותיו של רבי נחמן מברסלב זי"ע. חיבור נדיר זה, אשר לא זכה שנים רבות לעלות לדפוס, ולכן לא היה ידוע לרבים מלומדי תורתו של רבי נחמן, מפגיש אותנו עם צורת לימוד ייחודית. צורת לימוד זו פורשת בפנינו את המסלול, אליו כיוון רבי נחמן, בו תורותיו מהוות הקדמות דרכן אפשר ללמוד בצורה מחודשת את כל חלקי התורה.
הזמן הרב שעבר מאז אותן הוצאות ראשונות העמיד בפנינו אתגר גדול של הוצאת הספר בצורה שתהיה נוחה ונגישה ללומדים ותסייע להם במציאת הנצרך להם. ערכנו מחדש את הספר בשני חלקים. החלק הראשון הינו על פי סדר הבאתו לדפוס הראשון של הרב מטשערין עצמו. בחלק השני ערכנו מחדש את חידושיו על פי סדר התורות בליקוטי מוהר"ן. מטרתו של החלק השני היא לסייע ולהקל על לומדי הספר ליקוטי מוהר"ן למצוא חידושים על התורה בה הם עוסקים. לפעמים ימצא המעיין כפילות החידוש בכמה מקומות, וזאת בעקבות ביאור מאמר חז"ל על פי כמה מאמרים שבליקוטי מוהר"ן, שאזי יוכפלו דבריו בכל תורה ומאמר.
בנוסף הבאנו בתחילת כל חידוש את מאמר חז"ל במלואו עם פירוש רש"י עליו והוספנו כותרות המתמצתות את הנושא בו עוסק החידוש. נאספו אלפי מראי מקומות חדשים המאפשרים למעיין להכיר את המקורות עליהם התבסס הכותב וכן תוקנו שגיאות כתיב רבות מהדפוסים הישנים כל זאת באותיות ברורות ומאירות עיניים.
הננו תפילה שאכן ספר זה יפתח בפני הלומדים מרחבים חדשים וירענן את צורות הלימוד השונות בתורת רבי נחמן, ובזאת יהיה חלקנו במפעלו הגדול של הרב מטשערין להאדרת תורתו של רבינו הקדוש מברסלב.

מידע נוסף

משקל 1273 g